Jubileusz 150-cio lecia szkoły

150 lat Szkoły Podstawowej w Bukowskiej Woli. 

Pierwsze informacje o istnieniu Szkoły Podstawowej w Bukowskiej Woli pojawiła się
w 1866 roku. Przez wiele lat szkoła nie miała własnego budynku, mieściła się w kolejnych, wynajmowanych lokalach. Dopiero w 1964 r. rozpoczęto budowę nowego budynku, a w 1965 dokonano odbioru i oddano go do użytku. Od tego czasu jest szkołą jednociągową, najpierw ośmioklasową, teraz sześcioklasową, uczy się w niej około stu uczniów. Liczba ta pozwala na tworzenie kilkunastoosobowych klas – optymalnych pod każdym względem.  Oprócz sal lekcyjnych jest pracownia komputerowa, biblioteka, świetlica, jadalnia, sala gimnastyczna, boisko szkolne, plac zabaw. Mamy wyspecjalizowaną, doświadczoną kadrę pedagogiczną, niemal wszyscy nauczyciele mają najwyższy stopień nauczyciela dyplomowanego. Jesteśmy przygotowani do pracy z uczniami niepełnosprawnymi, mamy doświadczenie w prowadzeniu klasy integracyjnej, oraz specjalistów pracujących z uczniami z dysfunkcjami.  O jakości kształcenia świadczy fakt, iż w ostatnich  latach nasi uczniowie osiągali na zewnętrznym sprawdzianie kompetencji średnią wyższą od krajowej, wojewódzkiej, powiatowej i gminnej.
Od niedawna mamy również oddział przedszkolny.
W szkole działa wiele organizacji uczniowskich, a o osiągnięciach uczniów świadczą liczne dyplomy i puchary. Współpracujemy aktywnie z wieloma organizacjami, uczestniczymy
w uroczystościach lokalnych.

Od 1996 roku, a więc już 20 lat szkoła nosi imię Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich – Obrońców Tobruku. Przez ten czas odbyło się wiele spotkań z Tobrukczykami, akademii, warsztatów, sesji naukowych, rajdów oraz 14 edycji konkursu historycznego „Ku Wolnej Polsce”, który corocznie obejmuje patronatem Małopolski Kurator Oświaty. Przez wiele lat mieliśmy szkolną Izbę Pamięci, teraz pamiątki znajdują się w muzeum regionalnym w Miechowie, a mają być wypożyczone Instytutowi Pamięci Narodowej w Krakowie, który profesjonalnie opracuje materiały i przygotuje okolicznościową wystawę.

Uwieńczeniem obchodów roku jubileuszowego będzie uroczystość 5 czerwca – rozpocznie się o godz.13.00 odsłonięciem tablicy pamiątkowej następnie odbędzie się Msza Św. przed szkołą,  rozdanie nagród w konkursach oraz spotkanie absolwentów i przyjaciół szkoły.

Z naszą szkołą związanych jest wiele pokoleń mieszkańców Bukowskiej Woli, Kaliny Małej, Kaliny Rędziny, Kaliny Lisiniec – rodziców naszych uczniów, dziadków, pradziadków.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, mile widziane również wsparcie finansowe ze strony absolwentów, mieszkańców, przedsiębiorców lokalnych.

telefon do szkoły: 413831655.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA GALERII ZDJĘĆ

Niniejsza galeria przygotowana z okazji 150 – lecia powstania szkoły stanowi zapowiedź większej monografii którą będzie można zobaczyć podczas obchodów jubileuszowych w czerwcu.

Prosimy o przesyłanie materiałów archiwalnych, wspomnień i zdjęć, które pomogą w stworzeniu monografii poświęconej naszej szkole.