Wycieczka do zagrody edukacyjnej Pszczółka

Warsztaty edukacyjne prowadzone przez gospodarzy w sposób przyjazny wprowadzają dzieci w świat tradycji, przyrody i ekologi.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w bezpiecznym domku – ulu podglądały przez szybkę i siatkę życie rodziny pszczelej. Sprytne przedszkolaki bez problemu odnalazły królową pszczół. W czasie spotkania z pszczołami i pszczelarzem dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o historii polskiego pszczelarstwa, poznały różne typy uli. Zajęcia połączone były z bajkową prezentacją w oparciu o obraz „Życie rodziny pszczelej w ciągu roku” i o interesujące i zabawne opowiadanie wierszem nagrane przez krakowskiego aktora Krzysztofa Góreckiego.
Dzieci miały również możliwość obserwacji zwierząt domowych: gęsi, króliczków,czy też psów, mogły karmić wybrane zwierzątka, dowiedziały się jak należy je karmić, pielęgnować. Takie zajęcia uczą wrażliwości i opiekuńczości w stosunku do zwierząt.
W przydomowym ogrodzie wspólnie nazywaliśmy zioła, warzywa, owoce, jedliśmy smaczne truskawki i poziomki.
Razem z gospodynią dzieci piekły smaczne rogaliki, a także miały możliwość obejrzenia olbrzymiej makiety przedstawiającej Bitwę pod Racławicami.